fbpx

W niedzielę 28.06.2015 odbyły się II Rekreacyjne Regaty Żeglarskie w Swarzędzu Wystartowała w nich rekordowa liczba osób (prawie 50 osób), reprezentujących bardzo szerokie spektrum wiekowe. Obecność zawodników spoza Wielkopolski sprawiła, że impreza miała charakter ogólnopolski. W regatach były również osoby dysfunkcjami fizycznymi i psychicznymi.

O godzinie 0930 rozpoczęła się ceremonia otwarcia II Rekreacyjnych Regat Żeglarskich w Swarzędzu. Wśród zaproszonych gości byli Pan Marian Szkudlarek – Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz, jego zastępca Pan Tomasz Zwoliński, Pani Sekretarz Gminy Agata Kubacka oraz wielu pracowników urzędu, zaproszonych gości, kibiców, członków rodzin. Obecny był także Prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Pan Maciej Olszewski. Gościem honorowym była reprezentacja niemieckiej gminy Ronnenberg (gmina partnerska Swarzędza).

Regaty choć miały formułę rekreacyjną odbyły się według zasad  i przepisów międzynarodowych ISAF. Organizatorzy (Wielkopolski OZŻ i Sea Adventure) zapewnili osiem jednostek typu Omega, które losowo były wybierane przez załogi. Każda z załóg uczestniczyła w biegach eliminacyjnych, które wyłaniały uczestników Finału B (srebrnego), oraz Finału A (złotego). Łącznie odbyło się 7 biegów, w których startowało 14 załóg.

Materiał z Telewizji WTK (red. Mateusz Chłystun)

Zwyciężyła załoga kiersko – swarzędzka w składzie: Karol Tomaszewski (sternik)  Piotr Czerniak. Miejsce drugie wywalczyła załoga pod dowództwem Piotra Patelki (załoga Paweł Jasnowski, Michał Więckowski). Ostatnie miejsce na podium przypadło sternikowi Maciejowi Heigelmannowi (UKŻ Sroda Wielkopolska), któremu towarzyszyli Marcin Zandrowicz, Wioletta Szmiania i Anna Maria Kędzia. Ubiegłoroczni zwycięzcy Maciej Gałęzewski z załogą uplasowali się tuż za podium na miejscu czwartym, a jego ubiegłoroczny rywal Marek Nowacki w rodzinnym składzie przypłynął na miejscu ósmym.

Regaty nie odbyłyby się bez udziału sponsorów. Firma Mirror (www.mirror.com.pl) była sponsorem głównym. Nie mniejszy wkład zawdzięczamy firmom Delta Team, Logaris Serwis, Holidayservice oraz przedszkolu Mali Artyści ze Swarzędza.